Kiadvány a 150 éves Leövey Klára Gimnáziumról
Az idegen nyelvi munkaközösségek a százötven éves évforduló jegyében készítettek egy rövid kiadányt a Leövey történetéről, mely innen letölthető és olvasható.
Az idegen nyelvi munkaközösségek a százötven éves évforduló jegyében készítettek egy rövid kiadányt a Leövey történetéről, mely innen letölthető és olvasható.
Örömmel tudatjuk a Leövey közösségével, hogy kórusunk ismét nagyon szép eredménnyel szerepelt a KÓTA által rendezett rangos, nagy múltú minősítő hangversenyen. Az április 11-ei megmérettetésen szépen csillogó arany minősítést kaptunk. Rövid időn belül két kiemelkedő eseményen kellett helytállni a kórusnak. A Carmina Buranara való örömteli felkészüléssel párhuzamosan az Éneklő Ifjúságra is tartalékolnunk kellett az energiából. Nagyon büszke lehetünk tanulóinkra, komoly teljesítmény, amit letettek az asztalra. Köszönjük a szülők és pedagógusok év közbeni támogatásá, Füredyné tanárnő kitartó munkáját!
A Pécsi Tudományegyetem által megrendezett, egész tanéven át futó, háromfordulós országos történelemverseny döntőjére került sor most hétvégén. Nagyon szoros küzdelemben csapatunk – hetven induló együttes mezőnyében – az ötödik helyen végzett. A csapat tagjai a 11. A osztály történelemtagozatos diákjai: Lábas Maja, Mikita Anna, Szőke Bende és Vlasits Gergely. Felkészítésükben Bacsó Éva tanárnő mellett oroszlánrészt vállalt Szádoczki Virág tanárjelölt, egyetemi hallgató is, aki korábban még leöveys diákként ezt a versenyt megnyerte. Különösen büszkék vagyunk a csapatra, mert a Kádár-korszakban kellett elmélyülniük úgy, hogy a huszadik századi történelem még előttük áll. Csak végzős, 12. évfolyamos csapatok tudták megelőzni őket, de olyan szoros volt a verseny, hogy csupán két ponton múlt a dobogó.
Kórusunk a jövő hangjai (Voices of the future) projekt keretében vasárnap fellépett a MÜPA-ban. Hollerung Gábor karmesterrel, a Budafoki Dohnányi Zenekarral és további 11 iskola kórusával szólalt meg Carl Orff: Carmina Burana című műve. Hatalmas élmény volt mind a résztvevő kórustagok, mind pedig a közönség soraiban helyet foglaló tanáraink számára. 3 havi szólamtanulás, majd 2X2 napos intenzív felkészülés után csendültek fel a népszerű zenei tételek. Igazi örömünneppé vált az este. Köszönjük a kórustagoknak és felkészítő tanáruknak, Füredyné Gróf Gizella karvezetőnek a munkáját, illetve a projektet létrehozó Bánhidi Brigittának, Hazai Eszternek, a BDZ-nek és nem utolsó sorban az est karmesterének, Hollerung Gábornak.
Az idei tanévben is iskolánk 9.B osztályos csapata vett részt a Magyar Vöröskereszt 53. Országos Elsősegélynyújtó Verseny Közép-Pest területi fordulóján. A diákok hosszú versenynapon gyakorlati szimulációs állomáshelyeken bizonyíthatták tudásukat, rátermettségüket és együttműködésüket. Az éles helyzetekben remekül helyt állatak, és rengeteget tanultak az iskolai ismereteken túl. A csapat tagjai voltak: Abermann Emma Gréta, Chen Zhibo, Füzesi Fanni, Kis Lilla Nárcisz és Palaszkó Léna.
A csapat 70 % fölötti teljesítménnyel BRONZ minősítést szerzett. Gratulálunk, nagyon büszkék vagyunk rájuk!
Köszönjük a felkészítésben való segítséget a Budapesti Orvostanhallgatók Egyesületének!
Az LKG a jubileumi évben a március 15-ét méltóképpen egy Leövey Klára életéről készült műsorral ünnepelte meg. Az összművészeti produkcióban közel ötven diák és a kórus szerepelt. Az eredeti forgatókönyvet Jéga-Szabó Krisztina tanárnő írta, Frankó Emìlia és Szemerédi Fanni tanárnők rendezték, zenés produkcióval vett részt benne Bóka Kristóf tanárúr és az LKG kórusa Füredyné Gróf Gizella tanárnő vezetésével. A fotókat Mészáros József oktatástechnikus készítette.
Az Oktatási Hivatal által meghirdetett „Lengyelország – Magyarország – Egy barátság története” című történelmi vetélkedő országos döntőjében, Kaposváron 2025. március 21-én első helyezést ért el Pasku Martin a 12. A osztályból. A 8. helyen végzett Lengyel András Marcell szintén a 12. A osztályból –, akinek mindösze három ponton múlott az OKTV-döntőbe jutás történelem tárgyból :) – míg a 11. A osztály tanulója, Gyorgy Dénes a 14. helyen fejezte be a döntőt. A díjakat és ajándékokat Andrzej Duda, Lengyelország köztársasági elnöket adta át a rangos verseny résztvevőinek. Gratulálnuk!
És ezzel még nincs vége a töris bravúroknak: Bíró Mihály, a 10. A osztály tanulója a Savaria-verseny budapesti döntőjében az értékes harmadik helyet szerezte meg (felkészítő tanára: Bacsó Éva), míg a 11. A egyik csapata kiváló eredménnyel jutott a pécsi kreatív töriverseny országos döntőjébe.
A 10. A és 11. A osztály legkitartóbb törisei Bacsó Éva tanárnő szervezésében, Szádoczki Virág tanárjelölt, Nagy Tamás tanár úr és Szatmári Sára „kistanár” kíséretében az utolsó farsangi hétvégét Mohácson töltötték, és péntek déltől vasárnap délutánig ismerkedtek a busójárás különleges eseményeivel. Ennek során nemcsak a dél-dunántúli horvát (sokác) néphagyomány színpompás és étvágygerjesztő eseményeit ismerhettük meg, de jártunk a mohácsi vész feltételezett helyszínén kiállított nemzeti emlékhelyen, ahol Varga György, a múzeum doyenje megérthetővé és átélhetővé tette számunkra a 499 évvel ezelőtti sorstragédia borzalmait. Szombat reggel ígéretes tavaszi levegőben a Szent Ferenc vízi- és taposómalom működését tanulmányozhattuk, majd újabb busójárást követően délután a Kanizsai Dorottya Múzeum gazdag helytörténeti kiállítását tekinthettük meg. A csoportkép a Csele-patak mentén, a bátai országúton készült, ahol II. Lajos király emlékére 1897-ben állítottak historzáló emlékművet.
Örömmel tudatjuk, hogy Ladányi Áron 12. B osztályos tanuló a Fodor József Országos Biológiaverseny döntőjében, melkyet Kaposváron március 8-án rendeztek meg, 750 induló versenyző mezőnyében a nyolcadik helyet szerezte meg. Felkészítő tanára: Sebőkné Orosz Katalin.
Az Oktatási Hivatal által meghirdetett, Lengyelország–Magyarország – egy barátság története című verseny országos döntőjébe jutott Lengyel András Marcell, Pasku Martin (12. A) és Gyorgy Dénes (11. A), melyet szintén Kaposváron rendeznek meg március 21-én. A szép eredményért mindannyiunknak örömmel gratulálunk!