Weboldalunk a jobb használhatóság érdekében sütiket alkalmaz.  Szolgáltatásaink használatával Ön beleegyezik a sütik alkalmazásába.

Központi írásbeli felvételi

2023. január 21-én, szombaton 10 órakor az ország számos középiskolájában központi írásbeli felvételit szerveznek. Az alábbiakban a Leövey-gimnáziumban jelentkező és itt írásbelit teljesítő tanulók – névsoruk itt látható – legfontosabb tudnivalóit közöljük.

A hozzánk jelentkezett tanuló ezen a napon 9.15 és 9.35 óra között érkezzen meg iskolánkba! A tanuló hozza magával a következőket:

  • azonosításra alkalmas fényképes igazolványt
  • kék vagy fekete tintával író (nem radírozható)tolla(ka)t
  • ceruzát (mely csak a rajzok elkészítéséhezhasználható)
  • rajzeszközöket (vonalzó, körző,szögmérő)

A fent említetteken kívül a feladatlapok kitöltéséhez semmilyen segédeszköz nem használható!

A vizsga két 45 perces részből áll, amelyek között 15 perces szünet van:

vizsgarész   Határozatban foglalt időhosszabbítással rendelkezők
magyar 10.00 – 10.45 10.00 – 11.00
matematika 11.00 – 11.45 11.15 – 12.15

Az írásbeli befejezése után indulnak haza a diákok. Kérjük a szülőket, hogy ne közvetlenül a kapu előtt csoportosulva várják gyermeküket!

Az írásbeli dolgozatok megtekintésére és az értékelőlap átvételére 2023. január 26-án, csütörtökön 8.00–16.00 óra között lesz lehetőség.

A központi írásbeli vizsga kiértékelt dolgozatait a vizsgázó és szülője az iskola képviselőjének jelenlétében megtekintheti, azokról elektronikus úton (pl. digitális fényképezőgéppel) másolatot készíthet, és  –   kizárólag a hivatalos javítási-értékelési útmutatótól eltérő értékelés esetén  –  az értékelésre észrevételt tehet, a megtekintést követő munkanapon, január 27-án, pénteken 16.00 óráig.

Azoknak a jelentkezőknek az értékelőlapját, akik ezen a napon nem vitték el, de megadták az e-mail címüket, elektronikus úton juttatjuk el.

2023. január 31-én, kedden 14.00 órától pótló írásbeli vizsgát tartunk kérelemre azoknak a tanulóknak, akik az előző alkalommal nekik fel nem róható, alapos ok (betegség, váratlan közlekedési nehézség) miatt nem tudtak részt venni az előző írásbelin. A távolmaradás okát írásban igazolni kell! 2022. február 2-án, csütörtökön 8:.00–16.00 óra között lesz lehetőség az írásbeli dolgozatok megtekintésére és az értékelőlap átvételére. A központi írásbeli vizsga kiértékelt dolgozatait a vizsgázó és szülője az iskola képviselőjének jelenlétében megtekintheti, azokról elektronikus úton (pl. digitális fényképezőgéppel) másolatot készíthet, és – kizárólag a hivatalos javítási-értékelési útmutatótól eltérő értékelés esetén – az értékelésre észrevételt tehet, a megtekintést követő munkanapon, február 3-án, pénteken 16.00 óráig. Az írásbelivel kapcsolatos aktuális információk iskolánk honlapján olvashatóak, külön levelet nem küldünk.

Leövey Klára Gimnázium
1096 Budapest, Vendel u. 1. 
OM azonosító: 035235
Feladatellátási hely kód: 001 
☎ +36-1-215-9590
✉ lkg@leovey.hu

Alapítványunk

Leövey Gimnáziumért Alapítvány
Adószám: 18037724-1-43
Számlaszám: 11709002-20073792

Pályázataink

 

 

Partnereink

 

elte

 pte logo

müpa logo

BFZ logo 

EuroExam cikk 120

 

ecdl 

bbm-logo

concept2-logo

Táncsics Mihály Tehetséggondozó Kollégium

GTranslate

Hungarian English Finnish French German Portuguese Russian Spanish

Felnőttoktatási Tagozat

A Felnőttoktatási Tagozat (ifjúsági, esti és digitális képzések) elérhetőségei:

Web: fot.leovey.hu

Telefon: +36-1-216-0304

Email: uh.yevoel@tnullof

Rövidesen

Nincsenek események

Archív

Az alábbi oldalak már nem frissülnek, csak archívumként működnek!