A leöveys színjátszókör idén Tasnádi István Titanic vízirevü című könnyű színjátékát adta elő átdolgozott változatban. Ha szeretnél megismerkedni Ritter Dénessel, a "belesdi prodzsekt" létrehozójával, Babetta Bélával, a VI. kerület legnagyobb bárjának tulajdonosával és Bugár Marával, Bécs, Budapest és Torontó kedvenc énekesnőjével, feltétlenül olvasd el rövid összefoglalónkat.
Valahol Magyarországon, a móriczi jóisten háta mögött van egy falu: Belesd. Összeszokott kis közössége vígan éli szokványos életét, mígnem egyik nap Ritter Dénes fogja magát, és egy igen fontos focimeccs előtt elköti legjobb barátjának a Ladáját, elviszi édesanyjának egy szem disznóját, és se szó, se beszéd elhagyja az apró falucskát. Hét évvel később viszont visszatér.
Mindenfajta előzetes bejelentés nélkül (akárcsak, amikor otthagyta barátait) tér vissza a változatlanságba tespedt faluba. Nem kell sok, és már be is avatja Matyik Lajost, a falu kissé bárgyú polgármesterét, Dúcsét, a valaha volt legjobb barátját –, aki most óriási cinizmussal áll hozzá Dénes visszatéréséhez – és a falu munkásait nagy terveibe. Az Alsó-Belesd partján évtizedek óta homokra húzott hajót kívánja újra vízre bocsátani, és egy revüműsort szervezni rá. Kis unszolásra bejelent még egy ennél is nagyobb hírt: az este sztárvendége Bugár Mara, a Vígszínház örökös tagja, Bécs–Budapest és Torontó örök kedvence, egy sokszoros díjat nyert díva, énekesnő. Dénes kitörő lelkesedésével ellentétben a falu legtöbb lakójának eleinte nem tetszik az ötlet. Feltűnik a színen Borzák Nóra, a Belesdi kultúrközpont vezetője, Dénes elfeledett szeretője, aki mérhetetlenül haragszik a férfira, különösen akkor, amikor kiderül, hogy Dénes személyesen ismeri Bugár Marát. A polgármester úr is bizonytalan, túl drágának tartja a nagy prodzsektet, de Dénes biztosítja a több milliós bevételről. A lusta munkások sem túl lelkesek, ők a hajó vízrebocsátásától tartanak. Tanlán az egyetlen a faluban, aki fenntartás nélkül támogatja az ötletet, Kovács Mari, az énekesnek készülő, a faluból kitörni vágyó fiatal és Pakura bácsi, a hajóban élő kissé bolond ember, Dénes réges-régi barátja. Hosszas érvelés után viszont a polgármester úr is áldását adja a dologra, innentől zöld útja van a prodzsektnek.
Mikor már minden készenáll, a falu rendőre ellenőrizi az eseményt, Kitty, a polgármester úr felesége meghozta a jégbe hűtött söröket, és kisebb-nagyobb nehézségek árán, de végül a nagy művésznő is megérkezett a faluba –, végre kifut a hajó. Az esemény már éppen elkezdődne, mikor betrappol Babetta Béla a testőrével, Vasillal és két kurtizánjával, Cindyvel és Szandival. Az este csak komoly bonyodalmak után folytatódik. Babetta bácsiról kiderül, hogy Dénes neki dolgozott, amíg Pesten tartózkodott. A fiúnak csupa jó szándékból adott pénzzel is akad egy-két gond. A fellépni készülő Marikát túlságosan féltő szeretője, Krisztián is akadályozza. Vajon hogy fejeződik be az este, óriási orrabukással vagy felejthetetlen élmény alakul ki belőle? – A színkör felejthetetlen Titanic-gáláját a nagyérdemű az április 11., 14., 15. és 16-ai előadásokon élvezhette. Rendezte és a főszerepet játszotta: Kis Szófia Míra (11. D), míg a tanulók fellépését Frankó Emília tanárnő simította színpadképesre.
Április 16.: Ferencvárosi Művelődési Központ, 17:00